fbpx

Trávite veľa času pri expedícií? Už Vás nebaví údaje prepisovať alebo dookola robiť exporty pre jednotlivých dopravcov? Neustále hľadáte, kde je vaša zásielka? Je načase sa zbaviť týchto otázok. Aplikácia Chameleoon Vám pomôže ušetriť čas a peniaze, ktoré môžete využiť vo vašom podnikaní. Nezáleží na veľkosti e-shopu či počte objednávok. Ukážeme vám, ako to môže fungovať aj u vás.

V čom presne vám aplikácia vie pomôcť?

  • Šetrí čas pri spracovaní objednávok
  • Eliminuje chybovosť
  • Kuriérske štítky na dva kliky
  • Sledovanie zásielok
  • Zápis sledovacieho čísla
  • Zmena stavu objednávky v e-shope podľa stavu u kuriéra
  • Sledovacia stránka pre koncových zákazníkov
  • A ešte oveľa viac – záleží ako si aplikáciu nastavíte.

Každý má svoj postup ako expeduje balíky. Chameleoon Vám ponúka dva moduly na expedíciu.

  • Hromadná expedícia
  • Kontrola výdaja tovaru

Hromadná expedícia

hromadnom spracovaní môže používateľ vytvoriť desiatky až stovky objednávok prepravy a to len za pár sekúnd. Po načítaní objednávok si môže vytlačiť expedičné štítky na svoje balíky.

Kontrola výdaja tovaru

V procese kontroly výdaja tovaru sa objednávky dajú skontrolovať prostredníctvom čítačky čiarových kódov (čítačka nie je potrebná, ale uľahčí prácu), čím sa zaručí, že nedôjde k zámene vyexpedovaného produktu (napr. z dôvodu inej veľkosti, farby, množstva balenia,..) a užívateľ svojim zákazníkom odošle tovar podľa objednávky.

O tom, ako funguje kontrola výdaja priamo u zákazníka, si môžete pozrieť vo videu (staršia verzia).

Sledovanie zásielok

Po vyexpedovaní tovaru sa v e-shope do objednávky zapíše číslo balíka, zmení sa stav objednávky, čo umožní koncovému zákazníkovi sledovať svoju zásielku. V rozhraní aplikácie Chameleoon si môžete jednoducho a rýchlo vyfiltrovať vyexpedované objednávky a zistiť či je už objednávka napr. na ceste, doručená, nedoručená… čo vám dáva prehľad o balíkoch.

Podporované zdroje a dopravcovia

Cez aplikáciu Chameleoon si môžete prepojiť stvoj e-shop alebo ERP systém. Záleží už na vás, čo bude pre vás výhodnejšíe a čo ušetrí viac času.

Aktuálne podporujeme už 17 rôznych e-shopových alebo ERP systémov ako napríklad Shoptet, Upgates, Prestashop, Woocommerce, Shopify… a Pohoda, Money, Oberon, Onix … Samozjreme na Chameleoon sa dá spraviť aj samostatné napojenie v prípade, že máte e-shop na mieru.

Momentálne môžete využívať 17 rôznych prepravcov. Zo Slovenska je to napr. DPD, GLS, Slovenská pošta, Packeta, 123 Kuriér atd. Z Česka máme prepojených Českú poštu, DPD, PPL, Toptrans, GLS, Zásielkovňu, WE|DO atd. Pre tých, ktorí expedujú do Rumunska je tu možnosť vyuziť prepravcu Cargus.

Zoznam e-shopových riešení ale aj dopravcov postupne rozširujeme.

Neváhajte a vyskúšajte to aj vy. Prvých 30 dní je aplikácia úplne zadarmo. Ak by ste mali pri konfigurácií problém, radi vám pomôžeme.

Súvisiace blogy

473 Comments

Leave a Comment